Dziesmuvara

Nora Žeigure

"Dziesmuvaras" diriģente kopš 2014. gada. Nora savas pirmās nopietnās mūziķa gaitas uzsāka, mācoties Rīgas 1. Mūzikas skolā. Vēlāk mācības turpinājās jau vidusskolas līmenī - Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas nodaļā pie pasniedzēja Valda Bernhofa. Vidusskolas III kursā Nora korim pretī stājās pirmoreiz, kļūstot par kormeistaru sieviešu korī Unigunde, kur, burtiskā nozīmē, ievingrināja roku darbā ar kori. Šobrīd Nora studē maģistrantūrā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, paralēli darbojoties un augot kopā ar Dziesmuvaru.

Laura Ozoliņa

"Dziesmuvarā" kopš 2018. gada. Jauna būtne, kas samulsīs pie virtuves kastroļiem vai basketbola laukumā, bet par latviešu amatierkoru kustību gan gatava diskutēt stundām ilgi. Un arī par to vai zivīm liekas, ka tās lido vai tomēr peld.

Aivis Greters

„Dziesmuvaras” diriģents no 2009.gada līdz 2018. gadam. Mīlestību pret mūziku ieguvis mācoties Rīgas Doma kora skolā, diriģēšanas nodaļā pie V.Bernhofa. Šobrīd kora diriģēšanas studijas turpina Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie asoc.prof. J.Lindenberga. 2013.gadā Aivis Greters ieguva 1.vietu un interpretācijas balvu Imanta Kokara 1.Starptautiskajā Jauno Kordiriģentu konkursā, kā arī Starptautiskajā koru konkursā 27’ Praga Cantat Aivis saņēma specbalvu par labāko interpretāciju skaņdarbam „Gloria” diriģējot LU jaukto kori „Dziesmuvara”. 2015.- 2016. gadam Aivis pilnveidoja zināšanas kordiriģēšanā Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Zviedrijā. Aivis Greters ir koru „Kamēr...” un "Beverīna" diriģents. 

Dana Asnate Kļava

Dziesmuvarā 2016. - 2017. gadā. Absolvējusi Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas klasi 2016.gada jūlijā. Šobrīd mācības turpina Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas klavieru klasē un ērģeļu klasē pie prof. Vitas Kalnciemas. 2015.gadā Dana ieguvusi 2.vietu valsts konkursā diriģēšanā, un 2016.gadā 2.vietu Staņislava Broka I jauno diriģentu konkursā. Dana ir jauniešu kora "Kamēr..." dziedātāja kopš 2012.gada, un nepilnu gadu darbojusies tur arī kā kormeistare.

Kristofers Volšs

"Dziesmuvaras" diriģents 2016. gadā. Kristofers ieguva savu maģistra grādu mūzikā kordiriģēšanas specialitātē 2015. gadā Ziemeļrietumu Universitātē (ASV), kur viņš studēja profesora Donalda Nallija vadībā. Ziemeļrietumu Universitāte viņu pagodināja kā labāko diriģēšanas absolventu savā klasē. No 2014. līdz 2015. gadam Kristofers bija Ziemeļrietumu Universitātes sieviešu kora diriģents. Pašlaik Kristofers studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētā profesora Māra Sirmā klasē. Viņš ir arī kora "Kamēr..." dalībnieks.

Artūrs Oskars Mitrevics

"Dziesmuvaras " kormeistars no 2015. gada septembra līdz 2016. gada janvārim. Apgūst kordiriģēšanu Rīgas Doma kora skolā pie Mārtiņa Klišāna. Dziedājis un guvis pieredzi Rīgas Doma kora skolas zēnu korī, pašlaik dzied Rīgas Doma kora skolas jauktajā korī. 2014. - 2015. gadā strādājis Rīgas Sv. Jāņa baznīcas draudzes korī. 2015. gadā Valsts kokursā diriģēšanā ieguvis I vietu.

Krista Audere

Iedvesma rezonēt. Spēks, šarms un temperaments. Kora diriģente no 2007. līdz 2013. gadam. 

Edgars Račevskis

Maestro, kura viedums un enerģija ļāva Dziesmuvarai atdzimt vēlreiz.
Kora diriģents no 2007. līdz 2009. gadam.

Jānis Ozols

Ainārs Rubiķis

Talants, ar kuru Latvijā atdzima koris Dziesmuvara.
Kora diriģents no 2000. līdz 2007. gadam.

1963-1969
Bruno Skulte

Spilgts diriģents ārzemju latviešu koru vēsturē, Amerikas dziesmuvariešu saliedētājs un viens no emigrācijas Dziesmu svētku rīkotājiem

1927–1944
Ādolfs Ābele

Dvēseles noskaņu tvērējs, smalkjūtīgs un intraverts mākslinieks. Leģendārās Dziesmuvaras savdabības un kvalitātes radītājs

1925–1927
Alfrēds Kalniņš

Daudzpusīgs un pazīstams komponists, Dziesmuvaras pirmais diriģents un ideālu atbalstītājs no tās dibināšanas 1925.gadā

Built with Berta.me